Ατζέντα
Θωμάς Ζάμπρας: “Απόφοιτος Λυκείου” στην Κόρινθο τα λέει όλα στην Έφη Ροκανά
Στην παρέα του My Radio 89,6 και της Έφης Ροκανά βρέθηκε ο stand up comedian Θωμάς Ζάμπρας, με αφορμή την παράσταση “Απόφοιτος Λυκείου”, που θα πραγματοποιηθεί αύριο 24 Μαΐου στο Apollon Cinemas.
“Απόφοιτος Λυκείου”
“Αύριο (24/5) έρχομαι στην Κόρινθο για μια παράσταση για μία μοναδική βραδιά στα Apollon Cinemas, αν και είχα ξαναέρθει πρόσφατα στην Κόρινθο, επειδή μου αρέσει πολύ και η πόλη και ο Ισθμός αλλά και λόγω της μηχανής μου κάνω εκδρομές ειδικά τα Σαββατοκύριακα”.
“Είναι αυτοβιογραφικός ο τίτλος, εγώ είμαι ο Απόφοιτος Λυκείου της παράστασης, γιατί αν και όταν τελείωσα το Λύκειο πέρασα σε μια σχολή, ωστόσο, δεν την τελείωσα ποτέ. Η παράσταση είναι πολυθεματική, αναφέρεται όμως και σε άλλα πράγματα με δικά μου σχόλια, παρατηρήσεις, προσωπικές ιστορίες.
Αυτή η παράσταση παίζει 2 χρόνια, αν και την είχα δοκιμάσει ως παράσταση πριν από 3 χρόνια, αλλά εδώ και 2 χρόνια παίζεται σε θέατρα. Φέτος ολοκληρώνεται η παράσταση, είναι το τελευταίο tour που κάνω, θα γίνει και μια μεγάλη παράσταση στην Αθήνα τον Σεπτέμβρη και τέλος.
“Ένα μεγάλο κομμάτι της παράστασης είναι ένας θεατρικός μονόλογος με σενάριο. Υπάρχει όμως ένα κομμάτι που είναι πιο διαδραστικό με τον κόσμο και είναι τυχαίο, ανάλογα το βράδυ, το πώς πάει, τον κόσμο κ.α. Και ποσοτικά και ποιοτικά η ανταπόκριση του κόσμου είναι πολύ καλή και μεγάλη.
Είναι η πιο πετυχημένη μου παράσταση έως τώρα.
Το μεγαλύτερο ποσοστό ηλικιών που έρχονται να με δουν είναι ανάμεσα στα 25 με 35 έτη”.
Ακούστε ολόκληρη τη συνέντευξη του Θωμά Ζάμπρα στην Έφη Ροκανά παρακάτω:
Ψυχική υγεία στο “Απόφοιτος Λυκείου”
“Είναι ένα κομμάτι της καθημερινότητάς μου και γενικά ασχολούμαι με διάφορα θέματα της ψυχικής υγείας, όπως στο podcast που κάνω και μιλάω για αυτά τα θέματα και στην παράσταση, τυχαίνει να μιλάω και για αυτό το κομμάτι της προσωπικότητάς μου. Ο κόσμος ταυτίζεται, καθώς πολλοί έχουν αντίστοιχα θέματα.
Αν έχω βοηθήσει με αυτά που λέω στην παράσταση έστω και έναν άνθρωπο θα είμαι ευτυχισμένος”.
Για να προμηθευτείτε εισιτήρια πατήστε εδώ ή τα αγοράζετε από τον κινηματογράφο Apollon cinemas που θα παίξει η παράσταση.
-
Ατζέντα14 ώρες ago
16η Ροκ Συνάντηση Κιάτου: Ο Κώστας Καραμπέτσος στο My Radio 89,6 με ροκ ιστορίες made in Κιάτο
-
ΔΗΜΟΣ ΚΟΡΙΝΘΙΩΝ14 ώρες ago
Έκθεση Αστρονομίας στον Αρχαιολογικό Χώρο της Αρχαίας Κορίνθου
-
Άρθρα15 ώρες ago
Ο Πάνος Χαλκιάς στο My Radio 89.6: “Για πρώτη φορά ανακοινώνω ότι θα ανεβάσω τους “Δαίμονες”
-
Αυτοδιοίκηση12 ώρες ago
Ο Χάρης Δούκας στην Κορινθία στις 28 Ιουλίου
-
Ατζέντα12 ώρες ago
Παραλία Σχίνου Λουτρακίου: “Φυτεψαν” αρμυρίκια αντί για ομπρέλες! (video)
-
ΔΗΜΟΣ ΚΟΡΙΝΘΙΩΝ12 ώρες ago
Ισθμός Κορίνθου: Ανατίναξαν ΑΤΜ σε σούπερ μάρκετ
-
ΔΗΜΟΣ ΚΟΡΙΝΘΙΩΝ13 ώρες ago
Κόρινθος: Περισσότερα από 10.000 πλαστικά μπουκάλια ανακυκλώνονται κάθε μέρα
-
Αυτοδιοίκηση14 ώρες ago
Λουζιώτης: Ζητώ απλοποίηση διαδικασίας στα πιστοποιητικά υγείας για τους χειριστές ανυψωτικών μηχανημάτων