Αυτοδιοίκηση
Αυτός είναι ουποψήφιος Δήμαρχος στο Δήμο Λουτρακίου – Περαχώρας – Αγ. Θεοδώρων
![](https://mypressnet.gr/wp-content/uploads/2023/01/karapanagos.jpg)
Την απόφασή του να είναι υποψήφιος δήμαρχος στο Δήμο Λουτρακίου – Περαχώρας – Αγίων Θεοδώρων, ανακοίνωσε ο Γιάννης Καραπανάγος.
Με αφορμή τα τέσσερα χρόνια από τη δημιουργία της παράταξης, ο επικεφαλής του συνδυασμού “Αλλάζουμε Μαζί”, τονίζει ότι οδηγήθηκε σε αυτήν την απόφαση, καθώς πιστεύει “ακράδαντα στην επιτακτική ανάγκη αναγέννησης του πανέμορφου τόπου μας, ως ελάχιστη υποχρέωση απέναντι στις νέες γενιές”.
Παράλληλα, ο Γιάννης Καραπανάγος, αναφέρει ότι “η Παράταξή μας θα είναι παρούσα, αυτόνομη και ανεξάρτητη, με εμπειρία και ωριμότητα, στις προσεχείς κρίσιμες Δημοτικές Εκλογές, για να ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΜΑΖΙ αυτά που θεωρούνται αναχρονιστικά, παρωχημένα και οπισθοδρομικά”.
Αναλυτικά η ανακοίνωσή του:
Συνδημότισσες και Συνδημότες,
Πριν τέσσερα χρόνια ακριβώς -ήταν 31 Ιανουαρίου 2019-ανακοινώθηκε η ιδρυτική διακήρυξη της κίνησης πολιτών ‘‘αλλάzουμε ΜΑΖΙ’’, του Δήμου μας.
Αυτά τα τέσσερα χρόνια βαδίζουμε, αταλάντευτα, στον δρόμο της αποφασιστικότητας επιδιώκοντας, με την πολιτική μας στάση και τις τοποθετήσεις μας, εντός και εκτός Δημοτικού Συμβουλίου, την υλοποίηση του οράματός μας, με γνώμονα την υπευθυνότητα, την αξιοπιστία, τη συνέπεια, τις Αρχές και τις Αξίες που διέπουν την Παράταξή μας. Αφοσιωμένοι στην επίλυση των προβλημάτων της καθημερινότητας, για να αποκτήσει ποιότητα η ζωή των πολιτών, αλλάζουμε το πολιτικό σκηνικό, καταθέτοντας ρεαλιστικές προτάσεις που αποσκοπούν στην ανάπτυξη του Δήμου μας, με νέα έργα υποδομών, καθώς και στην αποτελεσματική λειτουργία του.
Τέσσερα χρόνια μετά, βρισκόμαστε μπροστά σε νέες προκλήσεις και πιστεύουμε ακράδαντα στην επιτακτική ανάγκη αναγέννησης του πανέμορφου τόπου μας, ως ελάχιστη υποχρέωση απέναντι στις νέες γενιές. Γι΄αυτό η Παράταξή μας θα είναι παρούσα, αυτόνομη και ανεξάρτητη, με εμπειρία και ωριμότητα, στις προσεχείς κρίσιμες Δημοτικές Εκλογές, με Υποψήφιο Δήμαρχο τον Ιωάννη Β. Καραπανάγο. Για να ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΜΑΖΙ αυτά που θεωρούνται αναχρονιστικά, παρωχημένα και οπισθοδρομικά.
Λουτράκι, 31 Ιανουαρίου 2023
Ιωάννης Β. Καραπανάγος
Επικεφαλής της Δημοτικής Παράταξης
Λουτρακίου-Περαχώρας-Αγίων Θεοδώρων
«αλλάzουμε ΜΑΖΙ» και Δημοτικός Σύμβουλος
-
Ατζέντα15 ώρες ago
16η Ροκ Συνάντηση Κιάτου: Ο Κώστας Καραμπέτσος στο My Radio 89,6 με ροκ ιστορίες made in Κιάτο
-
ΔΗΜΟΣ ΚΟΡΙΝΘΙΩΝ15 ώρες ago
Έκθεση Αστρονομίας στον Αρχαιολογικό Χώρο της Αρχαίας Κορίνθου
-
Άρθρα15 ώρες ago
Ο Πάνος Χαλκιάς στο My Radio 89.6: “Για πρώτη φορά ανακοινώνω ότι θα ανεβάσω τους “Δαίμονες”
-
Αυτοδιοίκηση13 ώρες ago
Ο Χάρης Δούκας στην Κορινθία στις 28 Ιουλίου
-
Ατζέντα13 ώρες ago
Παραλία Σχίνου Λουτρακίου: “Φυτεψαν” αρμυρίκια αντί για ομπρέλες! (video)
-
ΔΗΜΟΣ ΚΟΡΙΝΘΙΩΝ12 ώρες ago
Ισθμός Κορίνθου: Ανατίναξαν ΑΤΜ σε σούπερ μάρκετ
-
ΔΗΜΟΣ ΚΟΡΙΝΘΙΩΝ14 ώρες ago
Κόρινθος: Περισσότερα από 10.000 πλαστικά μπουκάλια ανακυκλώνονται κάθε μέρα
-
Ατζέντα14 ώρες ago
ZIRIA MUSIC FESTIVAL 2024: Το απόλυτο καλοκαιρινό πάρτι ξεκινά στις 29 Αυγούστου