Αυτοδιοίκηση
Ο Νίκος Παπαβασιλείου στο mypressnet.gr – τι λέει για τις εκλογές στο Κιάτο, τον Πιστεύο και τον Σταματόπουλο
![](https://mypressnet.gr/wp-content/uploads/2023/09/ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ.png)
Την ανάγκη αλλαγής στην διοίκηση του δήμου Σικυωνίων υπογράμμισε ο Νίκος Παπαβασιλείου, υποψήφιος δημοτικός σύμβουλος με την «Επόμενη Μέρα» και τον Δημήτρη Πιστεύο, μιλώντας στο Mypressnet.gr
Μιλώντας έξω από τα δόντια ο κ. Παπαβασιλείου απέρριψε την άποψη πως ο κ. Σταματόπουλος είναι ένας επιτυχημένος δήμαρχος και ανέφερε πως ο νυν δήμαρχος έχει καταφέρει να εκλέγεται επειδή έχει δημιουργήσει πλέον ένα σύστημα εξουσίας συμφερόντων και συντεχνιών που έχουν σκοπό να τον διατηρούν στην εξουσία: «Αυτά τα συμφέροντα και αυτές οι συντεχνίες είναι που τον βγάζουν δήμαρχο ξανά και ξανά», σημειώνει χαρακτηριστικά, δίνοντας μάλιστα και παραδείγματα.
Ο κ. Παπαβασιλείου μίλησε για τις προσωπικότητες των δύο βασικών μονομάχων του δήμου Σικυωνίων, του Σπύρου Σταματόπουλου και του Δημήτρη Πιστευου, υπογραμμίζοντας πως ο νυν δήμαρχος διακρίνεται από αναξιοπιστία σε αντίθεση με τον Δημήτρη Πιστεύο, για τον οποίο σημείωσε πως θα υλοποιήσει στρατηγικές και πολιτικές που μπορεί να αλλάξουν την μορφή της πόλης και είχαν εγκαταλειφθεί επί χρόνια.
https://www.youtube.com/watch?v=4fjSM2gEPVo&t=513s
-
Ατζέντα14 ώρες ago
16η Ροκ Συνάντηση Κιάτου: Ο Κώστας Καραμπέτσος στο My Radio 89,6 με ροκ ιστορίες made in Κιάτο
-
ΔΗΜΟΣ ΚΟΡΙΝΘΙΩΝ13 ώρες ago
Έκθεση Αστρονομίας στον Αρχαιολογικό Χώρο της Αρχαίας Κορίνθου
-
Άρθρα14 ώρες ago
Ο Πάνος Χαλκιάς στο My Radio 89.6: “Για πρώτη φορά ανακοινώνω ότι θα ανεβάσω τους “Δαίμονες”
-
Αυτοδιοίκηση11 ώρες ago
Ο Χάρης Δούκας στην Κορινθία στις 28 Ιουλίου
-
Ατζέντα12 ώρες ago
Παραλία Σχίνου Λουτρακίου: “Φυτεψαν” αρμυρίκια αντί για ομπρέλες! (video)
-
ΔΗΜΟΣ ΚΟΡΙΝΘΙΩΝ11 ώρες ago
Ισθμός Κορίνθου: Ανατίναξαν ΑΤΜ σε σούπερ μάρκετ
-
ΔΗΜΟΣ ΚΟΡΙΝΘΙΩΝ12 ώρες ago
Κόρινθος: Περισσότερα από 10.000 πλαστικά μπουκάλια ανακυκλώνονται κάθε μέρα
-
Αυτοδιοίκηση13 ώρες ago
Λουζιώτης: Ζητώ απλοποίηση διαδικασίας στα πιστοποιητικά υγείας για τους χειριστές ανυψωτικών μηχανημάτων