Ζωή
Κιάτο: Φωταγώγηση Χριστουγεννιάτικου Δέντρου & Έναρξη Εορταστικής Περιόδου με Εκδηλώσεις για Μικρούς και Μεγάλους (foto & video)
![](https://mypressnet.gr/wp-content/uploads/2022/12/Z62_3115.00_00_10_12.Still009.jpg)
To Κιάτο φόρεσε τα γιορτινά του υποδέχτηκε την εορταστική περίοδο με εκδηλώσεις για μικρούς και μεγάλους.
Την Παρασκευή 16 Δεκεμβρίου, στην πλατεία Ελευθερίας έγινε η φωταγώγηση του χριστουγεννιάτικου δέντρου καθώς και τα φυσικά έλατα στο Δάσος των Ευχών. Ακολούθησε live συναυλία από τους Vanila Swing και δόθηκαν κεράσματα από τους Πολιτιστικούς Συλλόγους του Δήμου Σικυωνίων.
Από την Παρασκευή 16.12.22 έως και το Σάββατο 08.01.23 στην πλατεία Ελευθερίας το «Χριστουγεννιάτικο Παραµυθοχωριό» σε ένα γιορτινό σκηνικό , µε Παγοδρόμιο, Τρενάκι και το Παραμυθένιο Κάστρο θα περιμένει καθημερινά τα μικρά και τα μεγάλα παιδιά για παιχνίδι και ατελείωτη διασκέδαση.
Ο πρόεδρος του ΝΠΔΔ Η Μηκώνη Δημήτρης Ζάρκος & ο πρόεδρος του Εμπορικού Συλλόγου Κιάτου “Ο Ερμής” Παναγιώτης Κολοβίνος καλωσόρισαν τον κόσμο που είχε γεμίσει την πλατεία, καθώς έδωσαν και πληροφορίες για το τι θα μπορούν οι επισκέπτες να απολαμβάνουν αυτές τις γιορτινές ημέρες στο κέντρο της πόλης.
Στη συνέχεια ξεκίνησε η αντίστροφη μέτρηση από τα παιδιά που είχαν γεμίσει την πλατεία διασκεδάζοντας με την χαρούμενη ατμόσφαιρα που επικρατούσε στον χώρο και δόθηκε το σύνθημα για την φωταγώγηση του Χριστουγεννιάτικου δένδρου.
Δόθηκαν οι ευχές για Χρόνια Πολλά σε όλες & όλους και αμέσως μετά ξεκίνησε η συναυλία με τους Vanila Swing, τραγουδώντας δικά τους αλλά και πολλά αγαπημένα τραγούδια του κοινού, χορεύοντας & διασκεδάζοντας όλοι μαζί.
Στην παρουσίαση ήταν ο Λεωνίδας Λεσάκης & η Έφη Ροκανά από το My Radio 89,6 σε ζωντανή μετάδοση στους ραδιοφωνικούς σταθμούς My Radio 89,6 & ΡαδιοΕνέργεια 106,4
Το Κιάτο αυτές τις γιορτές «πλημμυρίζει» από άκρη σε άκρη με λάμψη και φως, προσκαλώντας μικρούς και μεγάλους να συμμετέχουν σε ένα όμορφο χριστουγεννιάτικο «παραμύθι».
Η πόλη έχει στολιστεί και σας περιμένει να ζήσετε… τις πιο αξέχαστες γιορτές της ζωής σας, με αμέτρητες εκπλήξεις, σε ένα πανέμορφο σκηνικό!
![☃](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf0/1/16/2603.png)
![🚂](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tc8/1/16/1f682.png)
![🕍](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t3d/1/16/1f54d.png)
![💒](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/te5/1/16/1f492.png)
![🍭](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf9/1/16/1f36d.png)
![🎄](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t7/1/16/1f384.png)
![🕵️♀️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/td9/1/16/1f575_200d_2640.png)
![👊](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t79/1/16/1f44a.png)
![](https://mypressnet.gr/wp-content/uploads/2022/12/Z62_3115.00_00_20_08.Still007.jpg)
![](https://mypressnet.gr/wp-content/uploads/2022/12/Z62_3214.jpg)
![](https://mypressnet.gr/wp-content/uploads/2022/12/Z62_3115.00_00_10_12.Still009.jpg)
![](https://mypressnet.gr/wp-content/uploads/2022/12/Z62_3115.00_01_28_18.Still011.jpg)
![](https://mypressnet.gr/wp-content/uploads/2022/12/Z62_3145.jpg)
![](https://mypressnet.gr/wp-content/uploads/2022/12/Z62_3152.jpg)
![](https://mypressnet.gr/wp-content/uploads/2022/12/Z62_3172.jpg)
![](https://mypressnet.gr/wp-content/uploads/2022/12/Z62_3228.jpg)
![](https://mypressnet.gr/wp-content/uploads/2022/12/Z62_3115.00_00_51_16.Still006.jpg)
-
Ατζέντα18 ώρες ago
16η Ροκ Συνάντηση Κιάτου: Ο Κώστας Καραμπέτσος στο My Radio 89,6 με ροκ ιστορίες made in Κιάτο
-
ΔΗΜΟΣ ΚΟΡΙΝΘΙΩΝ18 ώρες ago
Έκθεση Αστρονομίας στον Αρχαιολογικό Χώρο της Αρχαίας Κορίνθου
-
Άρθρα18 ώρες ago
Ο Πάνος Χαλκιάς στο My Radio 89.6: “Για πρώτη φορά ανακοινώνω ότι θα ανεβάσω τους “Δαίμονες”
-
Αυτοδιοίκηση16 ώρες ago
Ο Χάρης Δούκας στην Κορινθία στις 28 Ιουλίου
-
Ατζέντα16 ώρες ago
Παραλία Σχίνου Λουτρακίου: “Φυτεψαν” αρμυρίκια αντί για ομπρέλες! (video)
-
ΔΗΜΟΣ ΚΟΡΙΝΘΙΩΝ15 ώρες ago
Ισθμός Κορίνθου: Ανατίναξαν ΑΤΜ σε σούπερ μάρκετ
-
ΔΗΜΟΣ ΚΟΡΙΝΘΙΩΝ17 ώρες ago
Κόρινθος: Περισσότερα από 10.000 πλαστικά μπουκάλια ανακυκλώνονται κάθε μέρα
-
Ατζέντα17 ώρες ago
ZIRIA MUSIC FESTIVAL 2024: Το απόλυτο καλοκαιρινό πάρτι ξεκινά στις 29 Αυγούστου