Connect with us

Αθλητισμός

Η FC Academy κέρδισε τον πρώτο της αγώνα για το πρωτάθλημα futsal β’ εθνικής κατηγορίας (photos & video)

Published

on

Την Κυριακή 22 Οκτωβρίου στο κλειστό γυμναστήριο της Κορίνθου πραγματοποιήθηκε ο πρώτος αγώνας της FC Academy κόντρα στον Ολυμπιακό Σεπολίων για το πρωτάθλημα futsal της Β’ Εθνικής κατηγορίας.

Το παιχνίδι είχε όλα αυτά τα στοιχεία που καθηλώνουν τον θεατή, με πάθος, ταχύτητα, τεχνική, αγωνιστικότητα αλλά και αρκετά γκολ.

Στο πρώτο ημίχρονο η Κορινθιακή ομάδα δεν είχε βρει καλά το ρυθμό της και το σκορ ήταν 4 – 5 υπέρ των φιλοξενούμενων. Στο δεύτερο ημίχρονο έγινε ένα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι και από τις δύο ομάδες και τελικά η FC Academy κέρδισε τον αγώνα με τελικό σκορ 11 – 6.

Οι φίλαθλοι που πήγαν την Κυριακή στο γήπεδο είναι βέβαιο πως θα απόλαυσαν έναν σπουδαίο αγώνα αλλά ενίσχυσαν και την τοπική ομάδα στην δύσκολη προσπάθειά της, που συνεχίζεται με την επόμενη αναμέτρηση που γίνεται πάλι στο κλειστό γυμναστήριο της Κορίνθου την Κυριακή 29/11 με αντίπαλο τον ΚΕΝΤΑΥΡΟ ΠΑΟΒ.

Δείτε φωτογραφικό υλικό από τον αγώνα και βίντεο με λίγα αποσπάσματα της futsal αναμέτρησης