Ελλάδα
Eurovision 2024: Επιστρέφει η Παπαρίζου με συνεργασία έκπληξη
![](https://mypressnet.gr/wp-content/uploads/2024/05/Screenshot_2.png)
Η Δημόσια Ραδιοτηλεόραση της Σουηδίας αποκάλυψε, σχετικά με τη Eurovision μερικές από τις guest εμφανίσεις που θα δούμε στον πρώτο και στον δεύτερο ημιτελικό.
Eurovision 2024: Η Μαρίνα Σάττι τραγουδάει το “Ζάρι” στο μπάνιο [βίντεο]
Συγκεκριμένα, σύμφωνα με την επίσημη ιστοσελίδα του διαγωνισμού, στον πρώτο ημιτελικό (07/05), ο Benjamin Ingrosso θα μας χαρίσει ένα εντυπωσιακό medley με μερικά μόνο από τα τραγούδια που ερμήνευσε πρόσφατα σε όλη την Ευρώπη στο πλαίσιο της περιοδείας Better Days Tour. Επίσης, στον δεύτερο ημιτελικό (09/05), το κοινό θα έχει την ευκαιρία να συμμετάσχει στο μεγαλύτερο sing along του κόσμου, μαζί με τρεις εμβληματικές «βασίλισσες» της Eurovision την Έλενα Παπαρίζου, τη Sertab Erener και τη Charlotte Perrelli.
Υπενθυμίζεται ότι, το 2018, ο Benjamin Ingrosso είχε την τιμή να εκπροσωπήσει τη Σουηδία στον διαγωνισμό τραγουδιού της Eurovision με το «Dance You Off». Το τραγούδι χάρισε στη Σουηδία μια εντυπωσιακή θέση στο top 10 του μεγάλου τελικού.
Πάντως, για πρώτη φορά στον διαγωνισμό τραγουδιού της Eurovision, στον δεύτερο ημιτελικό (09/05), το κοινό στην αρένα και στο σπίτι θα κληθεί να συμμετάσχει σε ένα τραγούδι. Όποιος επιθυμεί, μπορεί επομένως να συμμετάσχει στο interval act του ημιτελικού μέσω μίας διαδραστικής οθόνης. Για να συμμετάσχετε, μπορείτε να ελέγξετε τα επίσημα διαδικτυακά κανάλια του διαγωνισμού τραγουδιού της Eurovision, στα οποία θα δοθούν σύντομα όλες οι οδηγίες.
Κατά τη διάρκεια του sing-along, το κοινό θα κληθεί να τραγουδήσει κλασικά τραγούδια από την ιστορία του διαγωνισμού τραγουδιού της Eurovision, μαζί με τρεις από τους πιο δημοφιλείς νικήτριες του θεσμού. Θα έχουμε την Έλενα Παπαρίζου, η οποία κέρδισε για την Ελλάδα με το «My Number One» το 2005 , την Τουρκάλα σούπερ σταρ Sertab Erener, η οποία χάρισε στην Τουρκία την πρώτη της νίκη το 2003 με το «Everyway That I Can», καθώς και τη Charlotte Perrelli, η οποία γιορτάζει την 25η επέτειο της νίκης της το 1999 με το «Take Me To Your Heaven» για λογαριασμό της Σουηδίας.
Από την πλευρά της, η Έλενα Παπαρίζου είναι ενθουσιασμένη με την επιστροφή της στον διαγωνισμό τραγουδιού της Eurovision, σχεδόν 20 χρόνια μετά τη νίκη της, αφού δήλωσε: «Είμαι πολύ χαρούμενη που επιστρέφω στη σκηνή της Eurovision ύστερα από τόσα χρόνια. Μάλμε, έρχομαι! Είστε έτοιμοι να τραγουδήσετε μαζί μου;». Μάλιστα, η Έλενα Παπαρίζου, όπως ανακοίνωσε η ΕΡΤ στις 23 Απριλίου, θα είναι εκείνη που θα δώσει το 12άρι της ελληνικής κριτικής επιτροπής κατά τη διάρκεια του τελικού (11/05) σε απευθείας σύνδεση από την Αθήνα.
-
Ατζέντα15 ώρες ago
16η Ροκ Συνάντηση Κιάτου: Ο Κώστας Καραμπέτσος στο My Radio 89,6 με ροκ ιστορίες made in Κιάτο
-
ΔΗΜΟΣ ΚΟΡΙΝΘΙΩΝ15 ώρες ago
Έκθεση Αστρονομίας στον Αρχαιολογικό Χώρο της Αρχαίας Κορίνθου
-
Άρθρα15 ώρες ago
Ο Πάνος Χαλκιάς στο My Radio 89.6: “Για πρώτη φορά ανακοινώνω ότι θα ανεβάσω τους “Δαίμονες”
-
Αυτοδιοίκηση13 ώρες ago
Ο Χάρης Δούκας στην Κορινθία στις 28 Ιουλίου
-
Ατζέντα13 ώρες ago
Παραλία Σχίνου Λουτρακίου: “Φυτεψαν” αρμυρίκια αντί για ομπρέλες! (video)
-
ΔΗΜΟΣ ΚΟΡΙΝΘΙΩΝ13 ώρες ago
Ισθμός Κορίνθου: Ανατίναξαν ΑΤΜ σε σούπερ μάρκετ
-
ΔΗΜΟΣ ΚΟΡΙΝΘΙΩΝ14 ώρες ago
Κόρινθος: Περισσότερα από 10.000 πλαστικά μπουκάλια ανακυκλώνονται κάθε μέρα
-
Ατζέντα15 ώρες ago
ZIRIA MUSIC FESTIVAL 2024: Το απόλυτο καλοκαιρινό πάρτι ξεκινά στις 29 Αυγούστου