Ατζέντα
“Μπουγάδα Ευτυχίας” και “Φλόγα στην Καρδιά” άπλωσαν στα Εξαμίλια (video & photos)
![](https://mypressnet.gr/wp-content/uploads/2024/04/floga-examilia.jpg)
Εξαμίλια, 21 Απριλίου 2024 – Σε μια ατμόσφαιρα γεμάτη χαρά και συγκίνηση, οι Εξαμιλίτες ενώθηκαν για να “απλώσουν την Μπουγάδα της Ευτυχίας” και να “δυναμώσουν την Φλόγα στην καρδιά”. Η πρωτοβουλία, που διοργανώθηκε από τον πολιτιστικό σύλλογο Εξαμιλίων, τη Δάφνη, τον Σύλλογο Γονέων & Κηδεμόνων Δημοτικού/Νηπιαγωγείου Εξαμιλίων, το Δημοτικό Σχολείο & το Νηπιαγωγείο Εξαμιλίων και τον σύλλογο πυρασφάλειας Όνεια, άγγιξε τις καρδιές όλων των παρευρισκόμενων.
Η εκδήλωση, που χαρακτηρίστηκε από τους διοργανωτές “άκρως ιδιαίτερη, ουσιώδης και συγκινητική”, έλαβε χώρα την Κυριακή 21 Απριλίου στο προαύλιο του Αγ. Δημητρίου στα Εξαμίλια.
Με την παρουσία τους τίμησαν την εκδήλωση η πρόεδρος του συλλόγου Φλόγα κα Μαρία Τρυφωνίδη, ο αρχηγός της ελάσσονος μειοψηφίας κος Δημήτρης Πρωτοπαπάς και ο αντιδήμαρχος Πρασίνου κος Χρήστος Μελέτης. Ο υφυπουργός πολιτισμού κος Χρήστος Δήμας, αν και δεν μπόρεσε να παραστεί λόγω υποχρεώσεων, τίμησε την εκδήλωση με επιστολή του προς τον Π.Σ.Εξαμιλιών.
Δείτε σχετικό video από την “Μπουγάδα της Ευτυχίας”:
Μήνυμα αλληλεγγύης και συνεργασίας
Μέσα από την εκδήλωση, οι Εξαμιλίτες έστειλαν ένα ηχηρό μήνυμα αλληλεγγύης, συνεργασίας και αισιοδοξίας.
“Ευτυχία είναι …η αλληλεγγύη, η συνεργασία, τα χαμόγελα, μα πάνω από όλα η υγεία”, τόνισαν οι διοργανωτές. “Με την ‘Μπουγάδα της Ευτυχίας’ και την ‘Φλόγα στην καρδιά’, θέλαμε να υπενθυμίσουμε σε όλους πως η ευτυχία πηγάζει από τα απλά και ουσιαστικά πράγματα στη ζωή.”
Επιτυχής εκδήλωση με μεγάλη συμμετοχή
Η εκδήλωση στέφθηκε με απόλυτη επιτυχία, με πλήθος κόσμου να δίνει το παρόν και να συμμετέχει με ενθουσιασμό στις δραστηριότητες.
Οι διοργανωτές ευχαρίστησαν θερμά όλους όσους συνέβαλαν στην επιτυχία της εκδήλωσης, καθώς και όλους όσους τίμησαν με την παρουσία τους.
“Ευχαριστούμε από τα βάθη της καρδιάς μας όλους όσους ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμά μας”, δήλωσαν. “Η παρουσία σας μας συγκίνησε και μας έδωσε δύναμη να συνεχίσουμε το έργο μας.”
Μια πρωτοβουλία που εμπνέει
Η πρωτοβουλία “Μπουγάδα Ευτυχίας” και “Φλόγα στην Καρδιά” αποτελεί ένα όμορφο παράδειγμα του πώς η κοινωνική συνοχή και η αλληλεγγύη μπορούν να φέρουν το χαμόγελο στα χείλη των ανθρώπων.
Ελπίζουμε τέτοιες πρωτοβουλίες να συνεχίζονται και να εμπνέουν όλο και περισσότερους ανθρώπους να ενώσουν τις δυνάμεις τους για ένα καλύτερο μέλλον.
-
Ατζέντα19 ώρες ago
16η Ροκ Συνάντηση Κιάτου: Ο Κώστας Καραμπέτσος στο My Radio 89,6 με ροκ ιστορίες made in Κιάτο
-
ΔΗΜΟΣ ΚΟΡΙΝΘΙΩΝ18 ώρες ago
Έκθεση Αστρονομίας στον Αρχαιολογικό Χώρο της Αρχαίας Κορίνθου
-
Άρθρα19 ώρες ago
Ο Πάνος Χαλκιάς στο My Radio 89.6: “Για πρώτη φορά ανακοινώνω ότι θα ανεβάσω τους “Δαίμονες”
-
Αυτοδιοίκηση16 ώρες ago
Ο Χάρης Δούκας στην Κορινθία στις 28 Ιουλίου
-
Ατζέντα16 ώρες ago
Παραλία Σχίνου Λουτρακίου: “Φυτεψαν” αρμυρίκια αντί για ομπρέλες! (video)
-
ΔΗΜΟΣ ΚΟΡΙΝΘΙΩΝ16 ώρες ago
Ισθμός Κορίνθου: Ανατίναξαν ΑΤΜ σε σούπερ μάρκετ
-
ΔΗΜΟΣ ΚΟΡΙΝΘΙΩΝ17 ώρες ago
Κόρινθος: Περισσότερα από 10.000 πλαστικά μπουκάλια ανακυκλώνονται κάθε μέρα
-
Ατζέντα18 ώρες ago
ZIRIA MUSIC FESTIVAL 2024: Το απόλυτο καλοκαιρινό πάρτι ξεκινά στις 29 Αυγούστου