Αυτοδιοίκηση
Αθανάσιος Μουζάκης: ¨Η συκοφαντία, είναι η δύναμη των δειλών¨
![](https://mypressnet.gr/wp-content/uploads/2023/03/336676415_1198084260869706_5849600304578354540_n.jpg)
Αθανάσιος Μουζάκης
ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟΣ ΚΑΘΑΡΙΌΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ ΔΗΜΟΥ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ ΠΕΡΑΧΩΡΑΣ ΑΓ ΘΕΟΔΩΡΩΝ.
Άργησε αλλά, τελικά λειτούργησε ο μηχανισμός λάσπης. Μάλλον είχαν στείλει τους επικοινωνιολόγους τους να μαζέψουν λάσπη από τα ρέματα του Λουτρακίου, μετά τη βροχή που πότισε χθες την περιοχή και σήμερα επιδόθηκαν στο αγαπημένο τους άθλημα: τις λασπομαχίες.
Μαζί με την λάσπη όμως, οι γυρολόγοι παντός -εθνικού και αυτοδιοικητικού- καιρού, συκοφαντούν, χωρίς κανέναν δισταγμό και φραγμό, θίγοντας αξίες και συνειδήσεις και κυρίως, αποκρύπτοντας την αλήθεια.
Δεν περίμενα κάτι άλλο από αυτούς που το μόνο που ξέρουν να κάνουν στην πολιτική είναι σαθρές καταγγελίες και ψεύδη.
📍ΟΧΙ κύριοι ανώνυμοι λασπολόγοι, δεν πληρώνομαι για την αντιδημαρχία μου από το Δήμο. Παρέχω τις υπηρεσίες μου ΑΜΙΣΘΙ. Άρα, τα επιχειρήματά σας για τα 20.000 ευρώ που δήθεν θα πάρω από την αντιδημαρχία, καταρρέουν σαν χάρτινος πύργος.
📍ΟΧΙ κύριοι ανώνυμοι λασπολόγοι, δεν έφυγα από κανέναν συνδυασμό. Κοιταχτείτε στον καθρέφτη σας και αναλογιστείτε πόσα κόμματα και πόσους συνδυασμούς έχετε αλλάξει εσείς τα τελευταία χρόνια και αφήστε τα υπόλοιπα.
📍Και για να τελειώνουμε: Ο κ. Λογοθέτης με διέγραψε πριν 14 μήνες από τον συνδυασμό του. Εάν λοιπόν υπάρχει κάποιος που δεν σεβάστηκε τις ψήφους των δημοτών που τον εξέλεξαν, αυτός σίγουρα δεν είμαι εγώ.
Είναι η πρώτη και τελευταία φορά που απαντάω σε ανώνυμους λασπολόγους. Εσείς, επιλέγετε την πόλωση και τον λαϊκισμό, ενώ εμείς αφιερώνουμε το χρόνο μας σε ουσιαστική δουλειά και έργα για τους δημότες μας, διατηρώντας καθαρό το πολιτικό σκηνικό.
Άλλωστε, ο Ουίνστον Τσόρτσιλ έλεγε: «δεν θα φτάσεις ποτέ στον προορισμό σου, αν σταματάς συνεχώς για να πετάξεις πέτρες σε κάθε σκυλί που γαβγίζει».
🙏Συνεχίζουμε με συστηματική δουλειά, με πρόγραμμα και σχεδιασμό να παράγουμε έργο και να αναβαθμίζουμε αισθητικά, λειτουργικά και περιβαλλοντικά κάθε γωνιά του Δήμου μας.
-
Ατζέντα15 ώρες ago
16η Ροκ Συνάντηση Κιάτου: Ο Κώστας Καραμπέτσος στο My Radio 89,6 με ροκ ιστορίες made in Κιάτο
-
ΔΗΜΟΣ ΚΟΡΙΝΘΙΩΝ15 ώρες ago
Έκθεση Αστρονομίας στον Αρχαιολογικό Χώρο της Αρχαίας Κορίνθου
-
Άρθρα15 ώρες ago
Ο Πάνος Χαλκιάς στο My Radio 89.6: “Για πρώτη φορά ανακοινώνω ότι θα ανεβάσω τους “Δαίμονες”
-
Αυτοδιοίκηση13 ώρες ago
Ο Χάρης Δούκας στην Κορινθία στις 28 Ιουλίου
-
Ατζέντα13 ώρες ago
Παραλία Σχίνου Λουτρακίου: “Φυτεψαν” αρμυρίκια αντί για ομπρέλες! (video)
-
ΔΗΜΟΣ ΚΟΡΙΝΘΙΩΝ13 ώρες ago
Ισθμός Κορίνθου: Ανατίναξαν ΑΤΜ σε σούπερ μάρκετ
-
ΔΗΜΟΣ ΚΟΡΙΝΘΙΩΝ14 ώρες ago
Κόρινθος: Περισσότερα από 10.000 πλαστικά μπουκάλια ανακυκλώνονται κάθε μέρα
-
Ατζέντα15 ώρες ago
ZIRIA MUSIC FESTIVAL 2024: Το απόλυτο καλοκαιρινό πάρτι ξεκινά στις 29 Αυγούστου