Αθλητισμός

ΑΟ Λουτράκι: Ήττα 2-3 από τον Αμαρυνθιακό, ελπίδες για άνοδο σβήνουν ?…

Published

on

Σε ένα δραματικό παιχνίδι, ο ΑΟ Λουτράκι ηττήθηκε 2-3 εντός έδρας από τον Αμαρυνθιακό, χάνοντας πολύτιμους βαθμούς στην μάχη για την άνοδο στη Γ’ Εθνική.

Η ομάδα του Λουτρακίου βρέθηκε πίσω στο σκορ νωρίς στο παιχνίδι, με τον Κολιόπουλο να ανοίγει το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 4ο λεπτό. Ο Δημάκης ισοφάρισε στο 12ο λεπτό, αλλά ο Στρατίκης με αυτογκόλ στο 20ο λεπτό έδωσε και πάλι προβάδισμα στον Αμαρυνθιακό. Ο Στρατίκης, όμως, “διορθώθηκε” στο 40ο λεπτό, ισοφαρίζοντας για 2-2.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο εύστοχοι και με τέρμα του Κοτρογιάννη στο 75ο λεπτό πήραν τη νίκη. Ο ΑΟ Λουτράκι είχε ευκαιρίες για να ισοφαρίσει, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει.

Με την ήττα του, ο ΑΟ Λουτράκι χρειάζεται πλέον νίκη της Θήβας απέναντι στον Πανναυπλιακό στην τελευταία αγωνιστική για να έχει ελπίδες άνοδου.

Επόμενη αγωνιστική:

• Θήβα – Πανναυπλιακός (Κυριακή, 2 Ιουνίου)
  • ΑΟ Αμαρυνθιακός –  Κερατσίνι (Κυριακή, 2 Ιουνίου)

Σημείωση: Ο ΑΟ Λουτράκι θα πάρει 3 βαθμούς άνευ αγώνα στην τελευταία αγωνιστική, από την απουσία της Ποταμιάς.