Αθλητισμός

Ισόπαλη η Κόρινθος 2-2 στην Κω

Published

on

Ισόπαλος με 2-2 αναδείχτηκε στην Κω ο ΠΑΣ Κόρινθος που έχασε την ευκαιρία να ξεφύγει για τα καλά από τους διώκτες του. Η Κόρινθος ήθελε τη νίκη για να ξεφύγει στην κορυφή, προηγήθηκε αλλά βρέθηκε να χάνει και τελικά ισοφάρισε με 10 παίκτες, πριν από το τέλος. Οι Κώοι ήθελαν την υπέρβαση για να διατηρήσουν τις λιγοστές ελπίδες παραμονής της, «γύρισαν» το ματς, αλλά «πληγώθηκαν» στο τέλος αν και έπαιζαν με παίκτη περισσότερο.

ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ (ΑΠΟ ΤΟ GIAFKASPORTS.GR)

• 3′ Σέντρα του Γκίκα απ’ τα αριστερά η μπάλα θα περάσει από όλους και θα καταλήξει στην αγκαλιά του Καζέλη.
  • 7′ Ο Παπουλής βρέθηκε σε θέση βολής μέσα στην περιοχή με τον Καζέλη να προλαβαίνει και να απομακρύνει σε πλάγιο.
  • 9′ Ωραία προσποίηση και σουτ του Αλομπισάτ λίγο πάνω απ’ τα δοκάρια του Διασσινού.
  • 17′ Παράλληλη πάσα του Βουκομάνοβιτς στον Αλομπισάτ το σουτ του κόντραρε και έφτασε εύκολα στον Διασσινό.
  • 19′ Κόρνερ του Παπαχρήστου, προβολή του Ζαχαράκη καταλήγει άουτ.
  • 24′ Ο Κότζα εκτέλεσε το φάουλ απ’ τα δεξιά με τον Χατζηβασίλη να παίρνει την κεφαλιά και την μπάλα να καταλήγει άουτ.
  • 30′. Ο Παπαχρήστος έκανε την σέντρα απ’ τα αριστερά με τον Ζαχαράκη να πλασάρει στην κίνηση και την μπάλα να περνά λίγο έξω απ’ το δεξί δοκάρι του Καζέλη.
  • 44′ Μεγάλη στιγμή για την Κόρινθο να πάρει προβάδισμα. Ο Παπαχρήστος έκανε την σέντρα απ’ τα αριστερά με τον Τσιτσεκίδη να διώχνει πριν σε κόρνερ πριν η μπάλα φτάσει στον αμαρκαριστο Παπουλή
  • 46’ Τεράστια φάση για τον Κόρινθο. Ο Παπούλης έκανε την σέντρα απ’ τα δεξιά με τον Ροχάνο με κεφαλιά απ’ την μικρή περιοχή να στέλνει την μπάλα άουτ.
  • 48′ Δοκάρι για τον Α.Ο Πυλίου. Τρομερό σουτ του Πολύζου από μακρινή απόσταση με την μπάλα να βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι και να καταλήγει άουτ.
  • 49’ ΓΚΟΛ! Ο Γκουντρουμπής έκανε την πάσα στον Χαλάτση που με σουτ μέσα απ’ την περιοχή έκανε το 0-1.
  • 50’ Ο Αλατσάκης δείχνει κίτρινη κάρτα στον Γκουντρουμπή επειδή καθυστέρησε να γυρίσει στην σέντρα για να ξεκινήσει το ματς και στην συνέχεια του έδειξε δεύτερη κίτρινη για διαμαρτυρία.
  • 55′ Σουτ του Πολύζου έπεσε στην δεξιά του γωνία και μάζεψε ο Διασσινός.
  • 63′ ΓΚΟΛ! Ο Κότζα εκτέλεσε το φάουλ η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι απ’ την κεφαλιά του Μπριλάκη και στην επαναφορά ο Τζανουλίνος έκανε το 1-1.
  • 68′ ΓΚΟΛ! Ο Λάντζιος πίεσε τους αμυντικούς της Κορίνθου έκλεψε την μπάλα και με ψύχραιμο πλασέ έκανε το 2-1 για τους γηπεδούχους.
  • 72′ Σέντρα του Βουκομάνοβιτς απ’ τα δεξιά , το πλασέ του Κότζα ήταν αδύναμο με τον Διασσινό να μπλοκάρει.
  • 82′ Εκτέλεση φάουλ του Χατζηβασίλη η μπάλα πέρασε λίγο πάνω απ’ την εστία του Διασσινού.
  • 88′ ΓΚΟΛ!!Ο Καλούσης έκανε την σέντρα απ’ τα αριστερά και ο προωθημένος Χαλάτσης με κεφαλιά έκανε το 2-2.

A.O. ΠΥΛΙΟΥ (Στέφανος Χατζησεβαστός): Καζέλης, Μούλας, Μπριλάκης, Πολύζος, Χατζηνικολάου (58’ Τζανουλίνος), Βουκομάνοβιτς, Κότζα, Λάντζιος (87’΄Αλεξούδης), Τσιτσεκίδης, Χατζηβασίλης, Αλομπισάτ.
ΚΟΡΙΝΘΟΣ (Αντριάν Μπαρμπολούτσι): Διασσινός, Παπαχρήστος (85’ Τσέλιος), Καλούσης, Αργυρόπουλος, Αναστασόπουλος, Χαλάτσης, Γκίκας (64’ Μερκούρης), Παπουλής (70’ Παπανικολάου), Νικολάου, Ροχάνο, Ζαχαράκης (46’ Γκουντρουμπής).