Αθλητισμός
Ο Γιάννης και τ΄αδέρφια του επιστρέφουν για καλό σκοπό
![](https://mypressnet.gr/wp-content/uploads/2019/06/NIKE_ANTETOKOUNBROS_3x3_TOURNAMENT_28_-_29.06_1.jpg)
![](https://mypressnet.gr/wp-content/uploads/2019/06/NIKE_ANTETOKOUNBROS_3x3_TOURNAMENT_28_-_29.06_1-740x1024.jpg)
Άνοιξαν σήμερα οι εγγραφές για το AntetokoynBros 2019!!!!
O Γιάννης Αντετοκούνμπο και τα αδέρφια του επιστρέφουν στην Ελλάδα και προσκαλούν αγόρια και κορίτσια να συμμετέχουν σε ένα 3×3 τουρνουά μπάσκετ στις 28 και 29 Ιουνίου και να γίνουν καλύτεροι αθλητές, συνάνθρωποι και πολίτες. Με το AntetokounBros 2019, ο Γιάννης και τα αδέρφια του έχουν σκοπό να εμπνεύσουν τα νέα παιδιά να ξεκινήσουν να αθλούνται, να ενδιαφέρονται για την κοινωνία στην οποία ζουν και να μοιραστούν μαζί τους τις αξίες που καθόρισαν την πορεία τους: τη σκληρή δουλειά, την αφοσίωση στους στόχους, τον αλτρουισμό και την αγάπη για την οικογένεια και τον αθλητισμό.
Υποστηρικτής των AntetokounBros η Nike που μοιράζεται μαζί τους το ίδιο όραμα, πιστεύοντας πως ο αθλητισμός έχει τη δύναμη να φέρει θετικές αλλαγές στην κοινωνία και να εμπνεύσει τα νέα παιδιά να υιοθετήσουν έναν ενεργητικό τρόπο ζωής.
Το τουρνουά είναι ανοιχτό για αγόρια και κορίτσια ηλικίας 14-18 ετών και οι εγγραφές ξεκινούν σήμερα, 10 Ιουνίου στο nike.com/giannis. Όλοι οι συμμετέχοντες, ανεξάρτητα του αν φτάσουν στους τελικούς, θα κερδίσουν την επίσημη φανέλα των AntetokounBros και μια θέση στη μεγάλη γιορτή που θα πραγματοποιηθεί στις 29 Ιουνίου στο γήπεδο στα Σεπόλια, παρέα με τον Γιάννη και τα αδέλφια του.
ANTETOKOUNBROS 3Χ3 ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΠΑΣΚΕΤ
28 & 29 ΙΟΥΝΙΟΥ 2019
NIKE.COM/GIANNIS
-
Ατζέντα18 ώρες ago
16η Ροκ Συνάντηση Κιάτου: Ο Κώστας Καραμπέτσος στο My Radio 89,6 με ροκ ιστορίες made in Κιάτο
-
ΔΗΜΟΣ ΚΟΡΙΝΘΙΩΝ18 ώρες ago
Έκθεση Αστρονομίας στον Αρχαιολογικό Χώρο της Αρχαίας Κορίνθου
-
Άρθρα19 ώρες ago
Ο Πάνος Χαλκιάς στο My Radio 89.6: “Για πρώτη φορά ανακοινώνω ότι θα ανεβάσω τους “Δαίμονες”
-
Αυτοδιοίκηση16 ώρες ago
Ο Χάρης Δούκας στην Κορινθία στις 28 Ιουλίου
-
Ατζέντα16 ώρες ago
Παραλία Σχίνου Λουτρακίου: “Φυτεψαν” αρμυρίκια αντί για ομπρέλες! (video)
-
ΔΗΜΟΣ ΚΟΡΙΝΘΙΩΝ16 ώρες ago
Ισθμός Κορίνθου: Ανατίναξαν ΑΤΜ σε σούπερ μάρκετ
-
ΔΗΜΟΣ ΚΟΡΙΝΘΙΩΝ17 ώρες ago
Κόρινθος: Περισσότερα από 10.000 πλαστικά μπουκάλια ανακυκλώνονται κάθε μέρα
-
Αυτοδιοίκηση18 ώρες ago
Λουζιώτης: Ζητώ απλοποίηση διαδικασίας στα πιστοποιητικά υγείας για τους χειριστές ανυψωτικών μηχανημάτων