ΔΗΜΟΣ ΣΙΚΥΩΝΙΩΝ
Δημήτρης Πιστεύος: Ο αγώνας για την “ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ” του δήμου Σικυωνίων συνεχίζεται
![](https://mypressnet.gr/wp-content/uploads/2023/10/Opera-Στιγμιότυπο_2023-10-03_103141_www.youtube.com_.png)
Ανακοίνωση εξέδωσε ο Δημήτρης Πιστεύος μετά το αποτέλεσμα των δημοτικών εκλογών.
Η εκλογική διαδικασία των δημοτικών εκλογών στον δήμο Σικυωνίων ολοκληρώθηκε. Ήδη από χθες το βράδυ, επικοινώνησα προσωπικά με τον επανεκλεγέντα δήμαρχο Σπύρο Σταματόπουλο αναγνωρίζοντας το αποτέλεσμα των εκλογών.
Μαζί με τους συνεργάτες μου δώσαμε έναν έντιμο και αξιοπρεπή αγώνα για την αναγκαιότητα αλλαγής στην διοίκηση του δήμου , όπως καθολικά αναγνωρίστηκε, χωρίς όμως να “μεταφραστεί” και σε ποσοστό νίκης στην κάλπη.
Οι λόγοι και οι αιτίες που διαμόρφωσαν αυτό το αποτέλεσμα θα αποτιμηθούν με νηφαλιότητα συλλογικά από την παράταξή μας και ασφαλώς θα αποτελέσουν ένα χρήσιμο οδηγό για δημιουργική επανεκκίνηση.
Ευχαριστώ από τα βάθη της καρδιάς μου τους 6.419 συμπολίτες μας που σε πρώτο χρόνο μας εμπιστεύτηκαν και μας τίμησαν με την ψήφο τους. Είναι βέβαιο πως θα τιμήσουμε τον θεσμικό ρόλο που μας ανέθεσαν για τα επόμενα πέντε χρόνια, και θα το ασκήσουμε με προσήλωση ,θεσμική συνέπεια και υπευθυνότητα.
Τέλος, ευχαριστώ όλους τους υποψήφιους του συνδυασμού μας, στο κεντρικό και τα τοπικά συμβούλια, για την εμπιστοσύνη τους και για την τιμή που μου έκαναν να αγωνιστούν μαζί μου. Αισθάνομαι υπερήφανος για αυτούς και τους υπόσχομαι ότι θα παραμείνουμε ενεργοί ως παράταξη με τελικό σκοπό πάντα το καλό του δήμου μας.
Ο αγώνας για την “ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ” του δήμου Σικυωνίων συνεχίζεται….
-
Ατζέντα14 ώρες ago
16η Ροκ Συνάντηση Κιάτου: Ο Κώστας Καραμπέτσος στο My Radio 89,6 με ροκ ιστορίες made in Κιάτο
-
ΔΗΜΟΣ ΚΟΡΙΝΘΙΩΝ14 ώρες ago
Έκθεση Αστρονομίας στον Αρχαιολογικό Χώρο της Αρχαίας Κορίνθου
-
Άρθρα14 ώρες ago
Ο Πάνος Χαλκιάς στο My Radio 89.6: “Για πρώτη φορά ανακοινώνω ότι θα ανεβάσω τους “Δαίμονες”
-
Αυτοδιοίκηση12 ώρες ago
Ο Χάρης Δούκας στην Κορινθία στις 28 Ιουλίου
-
Ατζέντα12 ώρες ago
Παραλία Σχίνου Λουτρακίου: “Φυτεψαν” αρμυρίκια αντί για ομπρέλες! (video)
-
ΔΗΜΟΣ ΚΟΡΙΝΘΙΩΝ12 ώρες ago
Ισθμός Κορίνθου: Ανατίναξαν ΑΤΜ σε σούπερ μάρκετ
-
ΔΗΜΟΣ ΚΟΡΙΝΘΙΩΝ13 ώρες ago
Κόρινθος: Περισσότερα από 10.000 πλαστικά μπουκάλια ανακυκλώνονται κάθε μέρα
-
Ατζέντα14 ώρες ago
ZIRIA MUSIC FESTIVAL 2024: Το απόλυτο καλοκαιρινό πάρτι ξεκινά στις 29 Αυγούστου