Uncategorized
Αντώνης Φλέσσας και Τάκης Παππάς στο πλευρό του Πελοπίδα Καλλίρη
![](https://mypressnet.gr/wp-content/uploads/2019/03/51733927_2097242140325340_1955589444132143104_n.png)
Δύο ακόμα υποψήφιους που θα ενισχύσουν το συνδυασμό του παρουσίασε ο Πελοπίδας Καλλίρης.
![](https://mypressnet.gr/wp-content/uploads/2019/03/IMG_20190313_140753.jpg)
Ο πρώτος είναι ο Αντώνης Φλέσσας. Φοίτησε στο τμήμα Χημικών Μηχανικών του Εθνικού Μετσόβειου Πολυτεχνείου.
Διετέλεσε εξωτερικός συνεργάτης στην εταιρία Galanis Sports Data για πέντε χρόνια, και μέσω αυτής ανέλαβε το υπεύθυνο πόστο του Διαχειριστή Τεχνολογίας Εγκατάστασης (VTM) του Ολυμπιακού Κολυμβητηρίου στα Special Olympics 2011 Test Events που διοργανώθηκαν στην Αθήνα.
Πιστεύοντας ότι μόνο η παραγωγή θα βοηθήσει την Ελλάδα να βγει από την κρίση και γνωρίζοντας την δυναμική του πρωτογενή τομέα και την σημασία του στην οικονομία μας, οραματίστηκε μαζί με την οικογένειά του την δημιουργία μιας σύγχρονης και πρότυπης μονάδος παραγωγής και επεξεργασίας πρόβειου γάλακτος. Μετά από διαρκή έρευνα και σχεδιασμό, ξεκίνησε υπό την διεύθυνση του η λειτουργία της το 2015 όπου εργάζεται με αφοσίωση συμμετέχοντας σε όλες τις παραγωγικές διαδικασίες, επιδιώκοντας μέσω της διαρκούς του εμπειρίας, της μόρφωσης και της δημιουργικής σκέψης, την γενετική βελτίωση των παραγωγικών του ζώων αλλά και την ανάπτυξη της κτηνοτροφίας σε τοπικό και εθνικό επίπεδο.
Ασχολείται ερασιτεχνικά με τον αθλητισμό από παιδί και το 2015 πήρε δίπλωμα προπονητικής ποδοσφαίρου UEFA Β’. Υπήρξε προπονητής στις ακαδημίες της Κόρινθος 2006 και ΠΑΣ Κόρινθος, και στο παιδικό αλλά και Αντρικό ποδοσφαιρικό τμήμα του Αστέρα Κορίνθου.
![](https://mypressnet.gr/wp-content/uploads/2019/03/pappas-1024x598.jpg)
Ο δεύτερος υποψήφιος είναι ο Τάκης Παππάς.
Ο Τάκης Παππάς γεννήθηκε στην Κόρινθο. Είναι γιός του μεγάλου Κορίνθιου τερματοφύλακα της ιστορικής Μπάρτσας, Σταύρου Παππά. Ο Τάκης Παππάς έκανε μία εξαιρετική καριέρα στο Ελληνικό ποδόσφαιρο και επί σειρά ετών αγωνίσθηκε στην Α’ Εθνική κατηγορία. Ξεκίνησε από την Κόρινθο και έπειτα συνέχισε την καριέρα του στον Παναργειακό, τον Ατρόμητο και τον Πατραϊκό πριν γράψει την δική του ιστορία στο ποδόσφαιρο με την Χαλκηδόνα.
Είναι ακόμα ενεργός ποδοσφαιρικά και έχει προσφέρει μεγάλες υπηρεσίες στο Κορινθιακό ποδόσφαιρο. Τα τελευταία χρόνια διοργανώνει με επιτυχία αθλητικά events. Επίσης, αθλεί νέους ποδοσφαιριστές με ταλέντο κάνοντας personal training μόνο για ποδόσφαιρο.
-
Ατζέντα17 ώρες ago
16η Ροκ Συνάντηση Κιάτου: Ο Κώστας Καραμπέτσος στο My Radio 89,6 με ροκ ιστορίες made in Κιάτο
-
Άρθρα17 ώρες ago
Ο Πάνος Χαλκιάς στο My Radio 89.6: “Για πρώτη φορά ανακοινώνω ότι θα ανεβάσω τους “Δαίμονες”
-
ΔΗΜΟΣ ΚΟΡΙΝΘΙΩΝ17 ώρες ago
Έκθεση Αστρονομίας στον Αρχαιολογικό Χώρο της Αρχαίας Κορίνθου
-
Αυτοδιοίκηση15 ώρες ago
Ο Χάρης Δούκας στην Κορινθία στις 28 Ιουλίου
-
Ατζέντα15 ώρες ago
Παραλία Σχίνου Λουτρακίου: “Φυτεψαν” αρμυρίκια αντί για ομπρέλες! (video)
-
ΔΗΜΟΣ ΚΟΡΙΝΘΙΩΝ14 ώρες ago
Ισθμός Κορίνθου: Ανατίναξαν ΑΤΜ σε σούπερ μάρκετ
-
ΔΗΜΟΣ ΚΟΡΙΝΘΙΩΝ16 ώρες ago
Κόρινθος: Περισσότερα από 10.000 πλαστικά μπουκάλια ανακυκλώνονται κάθε μέρα
-
Ατζέντα16 ώρες ago
ZIRIA MUSIC FESTIVAL 2024: Το απόλυτο καλοκαιρινό πάρτι ξεκινά στις 29 Αυγούστου