Αυτοδιοίκηση
Ανακοινώθηκε η Υποψηφιότητα του Πελοπίδα Καλλίρη για τον Δήμο Κορινθίων
![](https://mypressnet.gr/wp-content/uploads/2018/12/pelopidas-kalliris__art-big.jpg)
Ο αντιπεριφερειάρχης Πελοπίδας Καλλίρης σήμερα το απόγευμα με γραπτή του ανακοίνωση δήλωσε την υποψηφιότητα του για τις εκλογές στον δήμο Κορινθίων.
![](https://mypressnet.gr/wp-content/uploads/2018/12/img_9434.jpg)
Κάτι που εδώ και πάρα πολύ καιρό συζητιόταν στην πόλη και στα συντονιστικά γραφεία της παράταξης που πρόσκειται αλλά κυρίως στους κύκλους και επιτελεία των υπολοίπων υποψηφίων που θα διεκδικήσουν τον δήμο Κορινθίων.
Η ανακοίνωση του Πελοπίδα Καλλίρη αλλάζει σημαντικά την εικόνα και τα δεδομένα, και τώρα πλέον αναμένεται με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον η ανακοίνωση για τους υποψήφιους που θα απαρτίζουν τον συνδυασμό του.
Ακολουθεί η δήλωση:
Κόρινθος 21/12/2018
ΔΉΛΩΣΗ ΠΕΛΟΠΊΔΑ ΚΑΛΛΊΡΗ
Στην πορεία μου μέχρι σήμερα τιμήθηκα και υπηρέτησα σε θέσεις υψηλής ευθύνης. Η παρότρυνση ωστόσο και η στήριξη των συντοπιτών μου για τη διεκδίκηση του δημαρχιακού αξιώματος του τόπου μας, είναι για μένα η σπουδαιότερη τιμή που έχω ποτέ αποδεχθεί και είναι ο παράγοντας που καθόρισε την απόφασή μου.
Η ομόφωνη δε εισήγηση της Εκλογικής Επιτροπής Αυτοδιοίκησης της Νέας Δημοκρατίας προς τον Πρόεδρο του κόμματος, κ. Κυριάκο Μητσοτάκη, όπως και ανάλογες διεργασίες και εισηγήσεις στο πλαίσιο του ανώτατου οργάνου της Νομαρχιακής Συνέλευσης της Ν.Δ., για τη στήριξη της υποψηφιότητάς μου, συνέβαλλαν επίσης σημαντικά, και ευχαριστώ θερμά τα στελέχη για την εμπιστοσύνη και την τιμή.
Αυτή την ιδιαίτερη τιμή, συνοδεύει η μεγάλη ευθύνη που αναλαμβάνουμε με τους συνεργάτες και συνοδοιπόρους μου να αποτελέσουμε την καταλληλότερη δύναμη και επιλογή για τη Διοίκηση του Δήμου Κορινθίων και την πραγματική πρόοδο του τόπου μας. Για έναν Δήμο όλων των πολιτών, μακριά από αποκλεισμούς και ανισότητες. Με σκληρή δουλειά, επιμονή και όραμα.
Είναι η σπουδαία ευθύνη που εδώ και καιρό οι συντοπίτες μας, μας προσκαλούν και ζητούν να αγωνιστούμε για τη διεκδίκηση της ανάληψής της. Γι´ αυτό, σαν έτοιμοι από καιρό, είμαστε ήδη πολύ περήφανοι για την απόφασή μας να αγωνιστούμε με αγάπη για τον τόπο μας και οδηγό τις κοινές αρχές μας.
Παράλληλα με αυτή την προσπάθεια, για την οποία το αμέσως χρονικό διάστημα θα υπάρξουν σχετικές ανακοινώσεις και ενέργειες, εντατικοποιείται και η καθημερινή προσπάθεια και εργασία για την ολοκλήρωση έργων και τη βελτίωση υποδομών στην Περιφερειακή Ενότητα Κορινθίας, της οποίας έχω την τιμή να ηγούμαι.
Με ισχυρό το αίσθημα του καθήκοντος απέναντι στις δίκαιες προσδοκίες των συντοπιτών μας, είμαι προσωπικά έτοιμος να αγωνιστώ για να ανταποκριθώ σε αυτές και σε ό,τι αφορά τον Δήμο Κορινθίων.
Είναι για μένα και τους συνοδοιπόρους μου δέσμευση τιμής.
Πελοπίδας Καλλίρης
-
Ατζέντα14 ώρες ago
16η Ροκ Συνάντηση Κιάτου: Ο Κώστας Καραμπέτσος στο My Radio 89,6 με ροκ ιστορίες made in Κιάτο
-
ΔΗΜΟΣ ΚΟΡΙΝΘΙΩΝ14 ώρες ago
Έκθεση Αστρονομίας στον Αρχαιολογικό Χώρο της Αρχαίας Κορίνθου
-
Άρθρα14 ώρες ago
Ο Πάνος Χαλκιάς στο My Radio 89.6: “Για πρώτη φορά ανακοινώνω ότι θα ανεβάσω τους “Δαίμονες”
-
Αυτοδιοίκηση12 ώρες ago
Ο Χάρης Δούκας στην Κορινθία στις 28 Ιουλίου
-
Ατζέντα12 ώρες ago
Παραλία Σχίνου Λουτρακίου: “Φυτεψαν” αρμυρίκια αντί για ομπρέλες! (video)
-
ΔΗΜΟΣ ΚΟΡΙΝΘΙΩΝ11 ώρες ago
Ισθμός Κορίνθου: Ανατίναξαν ΑΤΜ σε σούπερ μάρκετ
-
ΔΗΜΟΣ ΚΟΡΙΝΘΙΩΝ13 ώρες ago
Κόρινθος: Περισσότερα από 10.000 πλαστικά μπουκάλια ανακυκλώνονται κάθε μέρα
-
Ατζέντα14 ώρες ago
ZIRIA MUSIC FESTIVAL 2024: Το απόλυτο καλοκαιρινό πάρτι ξεκινά στις 29 Αυγούστου