Αθλητισμός
Άνοιξαν οι εγγραφές για τον 7ο Ημιμαραθώνιο Αγώνα Δρόμου στη Λίμνη Στυμφαλία
![](https://mypressnet.gr/wp-content/uploads/2024/04/stymphalialakerun.jpg)
- Ο Δήμος Σικυωνίων, το Πολιτιστικό Ίδρυμα Ομίλου Πειραιώς (ΠΙΟΠ) και ο Αθλητικός Σύλλογος Σίσυφος, σε συνεργασία με την Ένωση Αθλητικών Σωματείων ΣΕΓΑΣ Πελοποννήσου, ενημερώνουν για το άνοιγμα των εγγραφών στις αγωνιστικές διαδρομές του 7ου Ημιμαραθώνιου Αγώνα Δρόμου με την ονομασία «Stymphalia Lake Run 2024»,ο οποίος θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή_26_Μαΐου_2024 στη Λίμνη Στυμφαλία.
🔔Ο αγώνας έχει ως αφετηρία το Μουσείο Περιβάλλοντος Στυμφαλίας και περιλαμβάνει τρεις διαδρομές (5χλμ, 10χλμ και Ημιμαραθώνιο) που θα πραγματοποιηθούν περιφερειακά της Λίμνης Στυμφαλίας (ώρα έναρξης εκκινήσεων 09:00).
✅Φέτος για πρώτη φορά, μπορούν να λάβουν μέρος και έφηβοι ηλικίας κατηγορία 15-17 ετών, στη διαδρομή 5χλμ. με τίτλο «ΑΘΗΝΑ», που θα κάνει κοινή εκκίνηση με την αντίστοιχη των ενηλίκων. Οι έφηβοι θα έχουν κοινή εκκίνηση με τους ενήλικες των 5χλμ. Εκτός από την εγγραφή τους απαιτείται και η γραπτή συναίνεση των κηδεμόνων τους. Το σχετικό έντυπο θα είναι διαθέσιμο στα σημεία παράδοσης των νούμερων των αθλητών. Περισσότερες λεπτομέρειες θα δοθούν μέσα την ιστοσελίδα του αγώνα.
👉Για τη συμμετοχή στον αγώνα είναι απαραίτητη η εγγραφή έως τις 17_Μαΐου_2024, μέσω της ιστοσελίδας του αγώνα www.stymphalialakerun.gr. Ως ελάχιστο κόστος εγγραφής ορίζεται το ποσό των €5, το οποίο οι συμμετέχοντες καλούνται να καταθέσουν σε έναν από τους φορείς αρωγής παιδιών που προτείνονται στη φόρμα εγγραφής, ή σε φορέα της επιλογής τους.
✅Οι μικροί_φίλοι του αθλητισμού, ηλικίας 5 έως 12 ετών, έχουν τη δυνατότητα, να λάβουν μέρος στη μη αγωνιστική διαδρομή «ΙΟΛΑΟΣ», συνολικής απόστασης 1χλμ. Απαραίτητη για τη συμμετοχή είναι η έγγραφη συγκατάθεση των γονέων/κηδεμόνων, έως και τις 26 Μαΐου 2024 (το έντυπο θα είναι διαθέσιμο στη #Γραμματεία του αγώνα, στο Μουσείο Περιβάλλοντος Στυμφαλίας και ηλεκτρονικά στοwww.stymphalialakerun.gr).🏃♀️🏃♂️🏃‼️
Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επισκεφθείτε την ιστοσελίδα του αγώνα ή να επικοινωνήσετε με το Μουσείο, στο τηλέφωνο 27470 22296 και με τον Δήμο Σικυωνίων, στο τηλέφωνο 27420 21921(εσωτ.3).
-
Ατζέντα14 ώρες ago
16η Ροκ Συνάντηση Κιάτου: Ο Κώστας Καραμπέτσος στο My Radio 89,6 με ροκ ιστορίες made in Κιάτο
-
ΔΗΜΟΣ ΚΟΡΙΝΘΙΩΝ13 ώρες ago
Έκθεση Αστρονομίας στον Αρχαιολογικό Χώρο της Αρχαίας Κορίνθου
-
Άρθρα14 ώρες ago
Ο Πάνος Χαλκιάς στο My Radio 89.6: “Για πρώτη φορά ανακοινώνω ότι θα ανεβάσω τους “Δαίμονες”
-
Αυτοδιοίκηση11 ώρες ago
Ο Χάρης Δούκας στην Κορινθία στις 28 Ιουλίου
-
Ατζέντα12 ώρες ago
Παραλία Σχίνου Λουτρακίου: “Φυτεψαν” αρμυρίκια αντί για ομπρέλες! (video)
-
ΔΗΜΟΣ ΚΟΡΙΝΘΙΩΝ11 ώρες ago
Ισθμός Κορίνθου: Ανατίναξαν ΑΤΜ σε σούπερ μάρκετ
-
ΔΗΜΟΣ ΚΟΡΙΝΘΙΩΝ12 ώρες ago
Κόρινθος: Περισσότερα από 10.000 πλαστικά μπουκάλια ανακυκλώνονται κάθε μέρα
-
Αυτοδιοίκηση13 ώρες ago
Λουζιώτης: Ζητώ απλοποίηση διαδικασίας στα πιστοποιητικά υγείας για τους χειριστές ανυψωτικών μηχανημάτων